Скварява
Церква Св. Юрія 1852
Церква на карті.  Фото 22. 08. 2014, Роман Карвацький.
Церква постала у 1852 році. До другої світової війни покровителями храму були місцеві землевласники Тадей і Єва Шибальські. Церква у користуванні громад УГКЦ і УАПЦ(?).

Розташована у середній частині Скваряви, на великій ділянці біля дороги. Тризрубна одноверха. Складається з квадратового зрубу вівтаря, ширшої нави та вужчого бабинця. До вівтаря з обох боків прибудовані ризниці (північна більша, мурована, з прибудованим приміщенням котельні), до бабинця від заходу - вужчий присінок.

Церкву оточує опасання на металевих опорах. Стіни церкви були вертикально шальовані дошками і лиштвами, поки під час ремонту, ймовірно, на початку 2010-х років, їх не оббили пластиковою вагонкою. Тоді ж вікна замінили пластиковими. Наву завершує низький широкий восьмерик, накритий банею з прозорим ліхтарем та маківкою. Навпроти входу до церкви знаходиться дерев`яна двоярусна квадратова в плані дзвіниця, накрита пірамідальним верхом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вигляд у середині 1970-х рр.  Фото В. Каринский (г. Москва)
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

До ремонту.  Фото 30. 07. 2008
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор