Буців
Церква Св. Миколи 1600
Церква на карті.  Фото 1. 08. 2008
Невелика дерев`яна церква стоїть недалеко початку села, біля вулиці. Відомо, у 1473 році в Буцеві вже існувала парафіяльна церква. Теперішня дерев`яна, як стверджують шематизми, збудована біля 1600 року (давніші шематизми датують її 1740 роком). Частково змінена перебудовою і обновленням у 1923 році. Сьогодні це видовжена тризрубна будівля, у якій бабинець, нава і вівтар мають однакову ширину.

До бабинця прибудований великий присінок, накритий двосхилим дахом. На його фронтоні можна побачити зображення св. Миколи - покровителя храму. З півночі та півдня до вівтаря прибудовані ризниці, накриті шатровими дахами, які завершені маківками з хрестами. Таке саме завершення видно на гребені даху церкви. Поміж маківками влаштований восьмибічний ліхтар, накритий невеликою маківкою.

Будівля оточена піддашшям, усі стіни вертикально шальовані дошками і лиштвами, хоча по дорозі до Буцева я уявляв місцеву церкву оббиту пластиком. На північний-захід від церкви стоїть дерев`яна триярусна дзвіниця, нижній ярус якої набагато ширший, накрита шатровим дахом. Подвір`я навколо святині оточене металевою огорожею і замощене бруківкою.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Мостиський
район
___

Львівська
область
___

Вид на іконостас. Фото 2005 р. з www.exlaodicea.wordpress.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор