Шоломиничі
Церква Різдва Пр. Богородиці 1879
Церква на карті.   Фото 7.05.2008.
Перша письмова згадка про місцеву церкву походить з 1515 року. Попередниця нинішньої була збудована з дерева у 1743 році. У 1879 році почалося будівництво існуючої дерев`яної церкви стараннями о. Комарницького, завершене стараннями о. Теодора Савули і війта Грицька Кравця.

Образи для церкви малював Теофіль Копистинський, позолотні роботи виконав П. Світенький з Городка. Церква була освячена 6 вересня 1884 року. Після другої світової війни мешканці Шоломинич не дозволили її закрити. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована посеред села, на схилі. Тризрубна, одноверха будівля, в якій до гранчастого вівтаря прилягають ризниці, а над головним входом до бабинця влаштований двосхилий дах на дерев`яних стовпах. Бічний вхід розташований в південній стіні нави. Церкву оточує піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів.

Стіни шальовані вертикально дошками. Маківка з ліхтарем вінчають шоломову баню, поставлену на восьмерик нави. На північ від церкви збереглася деревяна двоярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним наметовим верхом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

Вид на фрагмент іконостасу.  З "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор