Ліщини
Церква Св. Миколи 1669
Церква на карті.   Фото 11.05.2009.
Відомо, що дерев`яна церква в Ліщині була збудована у 1669 р., хоча в рукописі "Інвентар дерев`яних церков Галичини", як і в церковному шематизмі 1913 р., вказана дата 1696 р. У 1777 р. була розширена. У 1827 р. в акті візитації місцевої церкви декан зазначив, що будівля відремонтована. Цікаво, що вже у 1834 р. церква стояла похиленою і вимагала ремонту, бо зігнили фундаменти.

Наступного року церкву відремонтували, розширили і помалювали. Після чергового ремонту церкви у 1884 р. вона отримала нове покриття даху. У 1901 р. в селі було 740 греко-католиків. У 1910 р. на перевірку парафії прибув митрополит Андрей Шептицький. До 1939 р. покровителями церкви були місцеві землевласниці Олександра Ліщинська і Софія Шостаковська. З 1963 р. по 1989 р. стояла зачиненою. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Побачите її в центрі села, біля дороги і забудови. Будівля тризрубна, видовжена в плані, одноверха. Складається з квадратової в плані зі зрізаними кутами нави, до якої зі сходу прибудований вужчий вівтар з ризницями при північній та південній стінах, а з заходу - вужчий бабинець, видовжений по осі за рахунок значної розбудови колишнього присінку. Піддашшя, яке оточує церкву, опирається на випусти вінців зрубів, перед західним входом до бабинця опирається на деревяні стовпи.

Стіни будівлі шальовані вертикально дошками і лиштвами. Нава на низькому світловому восьмерику вкрита шоломовою банею з високим ліхтарем і маківкою. Гребені трисхилих дахів вівтаря і бабинця увінчані маківками. На північний схід від церкви стоїть дерев`яна триярусна квадратова в плані дзвіниця, накрита пірамідальним дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор