Мельнич
Церква Св. Миколи 1834
Церква на карті.   Фото 1. 04. 2012, Андрій Сенько.
Місцева церква зведена у 1834 р. До 1939 р. її покровителем була Олена княгиня Чарторийська з Журавно. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташовується у північній частині Мельнича, при дорозі, на рівній просторій ділянці. Хрещата в плані, з прибудованими до нави прямокутними рівноширокими боковими раменами, зі сходу - також рівношироким гранчастим вівтарем з ризницями по обидві сторони, а з заходу - бабинцем, вхід до якого захищений двосхилим дашком на стовпах.

Стіни церкви, які готували до ремонту, ще були шальовані вертикально дошками і лиштвами. Під час зовнішнього ремонту на початку 2010-х років дахи покрили металізованою бляхою, вікна тепер пластикові, стіни наново ошальовані дошками і лиштвами(?).

Середхрестя нави завершує світловий восьмерик, вкритий низьким наметовим верхом, який вінчає маківка на ліхтарі. На гребенях дахів бабинця, вівтаря і бокових рамен нави влаштовані менші маківки на ліхтарях. На захід від церкви збереглася дерев`яна двоярусна квадратова в плані дзвіниця, стіни якої оббиті пресованим картоном, вкрита пірамідальним дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд перед ремонтом.   Фото 14. 07. 2009.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор