Катина (Катина Шляхетська)
Церква Собору Пр. Богородиці 1925
Перша згадка про священика і церкву походить з люстрації королівщин 1563 року, коли мешканці села мали ще п'ять років звільнення від податків. Що сталося з першою церквою, невідомо. У 1627 році в селі постала нова дерев'яна церква.

Її опис залишив укладач інвентаря церкви 1733 року: "Церква Собору Пр. Богородиці мала, недавно підважена і побита. Образи гарної роботи. Дзвіниця над бабинцем". Ця церква простояла до 1872 року, коли, занедбана, завалилася. У 1868 році поряд з нею звели нову дерев'яну будівлю, яку знищили під час Першої світової війни.

Теперішню, теж дерев'яну церкву, збудували 1925 року. В радянський час стояла зачиненою від 1957 по 1989 рік. "Усі дахи будівлі по останньому ремонті замість бляхи перекрили бітумною черепицею" - моє доповнення.

В інтер'єрі церкви стіни оббиті картоном, вкритим трафаретним орнаментом. Іконостас чотириярусний початку ХХ ст. з перемальованими іконами. На північний захід від церкви стоїть дерев'яна двоярусна стовпова дзвіниця, вкрита пірамідальним наметовим дахом.

ЛІТЕРАТУРА: Слободян В. "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району". - Львів: Камула.-2015. - 424 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Старосамбірський
район
___

Львівська
область
___

В.Слободян, 2002р., "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян
До ремонту.  Фото 1990-2000-і рр. з "Cerkwie w Bieszczadach", Stanislaw Krycinski
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор