Павлів
Церква Свв. Апостолів Петра і Павла 1867
Церква на карті.  Фото в травні 2019 р., Роман Гарасим.
В Павлові є два храми: в центрі великий, мурований, а недалеко від нього, у західному напрямі, біля житлової забудови, на просторій ділянці стоїть менший дерев`яний. Збудований у 1868 р. Стефаном Вергуном, коштом Корнелія і Генрики Уєйських на місці попереднього, який згорів рік перед тим. Про це свідчить відновлений різьблений напис на дошці південної стіни бабинця (в перекладі): "По спаленню старого дому Божого Р. 1867, побудовано цей Дім Божий на ново 1868 Р.Матеріал дали Благородні Ктитори Корнель і Генрика Уєйські. Працею Стефана Вергуна". До 1939 р. покровителем церкви був землевласник зі села Сілець Роман Уєйський.

Святиня хрещата у плані, видовженої форми, одноверха. На східній стіні чималого вівтаря кидаються у вічі два образи, на кожному з яких намальовано по двоє чоловік (одна пара, очевидно, св. ап. Петро і Павло). Уздовж північної та південної стін прибудовані ризниці. На фронтоні даху вівтаря (зрештою, як і на інших фронтонах, крім бабинця) можна побачити два серця з хрестом і променями. У нижній частині стін бокових крил нави, ризниць та вівтаря влаштували захисний дашок.

Рівноширокі бабинець і нава мають форму витягнутого прямокутника, з обох сторін якого є широке опасання на металевих трубах, стіни під яким вертикально шальовані дерев`яною вагонкою. До західної стіни бабинця прибудований великий присінок з двома дверима, який також вертикально шальований вагонкою, бічний вхід розташовується у південній стіні. Стіни церкви над опасанням оббиті вузькими дерев`яними планками, які внизу заокруглені, вікна замінили пластиковими.

Усі частини храму накриті двосхилими дахами, середхрестя нави на низькому світловому восьмерику завершує шоломова баня з ліхтарем і маківкою. На південь від церкви стоїть дерев`яна триярусна дзвіниця, накрита наметовим дахом. Верхи і дахи церкви та дзвіниці тепер перекриті блискучою бляхою. В інтер'єрі церкви стіни вівтарної частини по розписах суцільно оббили дерев'яною вагонкою. Від заходу церкви розташована маленька дерев`яна закрита каплиця. На церковному подвір`ї збудували сучасну каплицю.

ЛІТЕРАТУРА: А. ЮРАШ "Шематизм Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП". - Львів: ПАІС, 2000. - 248 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Радехівський
район
___

Львівська
область
___

До останнього ремонту. Фото 29. 06. 2012, з www.ishchuk.net
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Ще раніше. Фото 2. 01. 2009
Вівтарна частина ще в оригіналі. Фото Назара Ланька, 2. 01. 2010
Сучасний вигляд вівтарної частини. Фото в травні 2019 р., Роман Гарасим.