Городок
Церква Усікновення Голови Св. Івана Хрестителя 1754
Церква на карті.   Фото 9. 02. 2019.
Церква побудована на місці старої церкви з 1403 р., яка двічі у 1660 і 1752 рр. горіла. Через два роки після останньої пожежі збудували церкву, яка існує сьогодні. Настінний розпис храму виконав маляр Федір Щербокоський у 1861 році за служіння о. Лева Терещаківського. До речі, церква весь час перебувала під патронатом держави.

Її реставрували у 1980 р. (архітектор Б. Кіндзельський), оголосили пам`яткою архітектури галицької народної школи і влаштували тут краєзнавчий музей. В кінці 1980-х рр. в церкві відновили богослужіння. Зовні оновлена, ймовірно, у 2010-х роках. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Знаходиться недалеко центру міста, за 90 м. на південь від траси до Мостиськ, на рівній ділянці серед забудови. Тризрубна, триверха, розмірами 19,8 м. х 6,8 м. Три об'єми квадратові в плані (нава незначно ширша), їх оточує стрімке піддашшя, яке при західній стіні бабинця розриває односхилий дашок на вхідними дверима, а при східній стіні - прибудована дерев'яна каплиця(?), вкрита двосхилим дахом. В південних стінах нави і вівтаря існують бічні входи.

Стіни підопасання шальовані вертикально дошками і лиштвами, надопасання - кожуховані гонтами. Дахи церкви також вкриті гонтами. Будівлю завершують три низькі восьмерики (над навою більший), вкриті невеликими верхами, які вінчають ліхтарі з маківками. На північний схід від церкви в 1863 р. звели високу муровану триярусну дзвіницю.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

Вид з північного заходу в 1970-х роках.  Фото В. Карінского (Москва)
Вид з південного сходу. 1918 рік.  Фото K.Jaworski з www.kresy.pl
Загальний вид з південного сходу. 1912 рік.  Фото J.Jaworski з www.fototeka.ihs.uj.edu.pl
Вид з північного сходу. Початок ХХ ст.  Фото з www.fototeka.ihs.uj.edu.pl
Фрагмент інтер'єру церкви.  Фото 15.08.2010, Роман Паранчук.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вигляд до останнього зовнішнього оновлення. Фото 28. 12. 2006.