Спас
Церква Преображення Господнього 1752
Згідно письмових джерел в цьому селі в другій половині XVII ст. існувало дві церкви: долішня і горішня. Протягом вісімнадцятого століття замість них побудували нові дерев'яні церкви. Горішня церква знищена у ХХ ст., а долішня Преображення з 1752 року збереглася до наших днів. Оскільки греко-католицька громада ще у 1990-х роках збудувала новий мурований храм, то дерев'яною церквою, яка є пам'яткою архітектури місцевого значення, постійно не користуються.

Ще одна нетипова для цього району дерев'яна церква стоїть в центральній частині Спаса, зі сходу від головної дороги, поблизу школи. Вона не є хрещатою в плані, як більшість навколишніх дерев'яних церков, а тризрубна. По осі церкви до вівтаря прибудована рівноширока захристія, до якої з півдня прилягає невеличкий зашклений ганок.

До церкви ведуть два входи: до бабинця з заходу і до нави - з півдня. Стіни шальовані вертикально дошками (крім двох стін надопасання бабинця і восьмерика). У церкві зберегли оригінальні вікна. Дерев’яна дзвіниця на два яруси розташована з південного заходу від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рожнятівський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор