Хоробрів
Церква Свв. Кузьми і Дем'яна 1864
Церква на карті.   Фото 17.06.2010.
Про церкву у цьому селі найраніше згадують в документах від 1564-1656 рр. Ерекційний акт надано вже існуючій церкві польським королем Августом у 1759 р. На переломі XVIII-XIX ст. була зведена нова дерев'яна церква на місці давнішої. У 1864 р. вибудували існуючу церкву, яку освятили у 1881 р. (за іншими даними - 12 липня 1865 р.). Виселені у 1946 р. мешканці повернулися у 1953 р. і відновили церкву, яка діяла на протязі решти радянського періоду.

Довга, приземиста, тризрубна, триверха святиня (офіційна назва - Святих Безсрібників Козьми і Даміана) стоїть у центрі села, при дорозі. З трьох сторін вид на церкву заступають високі дерева. Вівтар з півночі та півдня має прибудовані ризниці, до бабинця від заходу зробили відкритий ганок, накритий двосхилим дахом на дерев'яних стовпах. Обабіч головного входу висять невеликі образи, прикрашені вишитими рушниками, є ще бічний вхід у південній стіні бабинця.

Будівлю оточує піддашшя. Стіни під ним і вище нього вертикально шальовані дошками. Церкву завершують три світлові восьмерики, накриті низькими верхами з ліхтарями і маківками. На мою думку, саме високі ліхтарі та ще вищі маківки підкреслюють силует цього храму. Іконостас походить з 1868 р. На північ від церкви збудована закрита дерев'яна каплиця, а поблизу неї - мурована стінового типу дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сокальський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд з цієї ж сторони до 1939 р.  Фото від Robert Erik з www.facebook.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор