Русилів
Церква Успіння Пр. Богородиці 1865
Церква на карті.   Фото 7.03.2008.
Церква споруджена коштом добровільних пожертв парафіян, освячена в 1871 році. До другої світової війни її покровителькою була Розалія Подловська разом з доньками з міста Золочева. Церква в користуванні громади УАПЦ.

Розташована при дорозі біля центру села і зхабудови. Низька дводільна безверха будівля розмірами 12,8 м. х 6,7 м. складається з нави та гранчастого вівтаря, об'єднаних спільним зрубом і накритих багатосхилим дахом, гребінь якого вінчає маківка на ліхтарі. До вівтаря з півночі прибудована ризниця, а до західної стіни нави - вужчий великий присінок, двосхилий дах якого на краях опирається на профільовані деревяні стовпи.

По периметру низу стін будівлі влаштований дашок з нової бляхи для захисту підвалин церкви. Її стіни суцільно кожуховані гонтами, навіть площини навколо маленьких арочних вікон прикрашені гонтом. В інтер`єрі знаходиться різьблений, золочений іконостас XIX ст. На захід навпроти головного входу до церкви збереглася деревяна квадратова в плані двоярусна дзвіниця. На північ від неї в 1994 р. збудували нову муровану.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор