Побережне
Церква Св. Миколи 1867
Церква на карті.   Фото 21.04.2008.
Найдавніша згадка про церкву в Ятвягах (стара назва села) походить з 1511 року. В документах кінця XVIII ст. згадується існуюча на той час дерев`яна церква, на місці якої у 1867 році збудовано нову церкву, освячену у 1884 році. Церква була зачинена у 1963 - 1989 рр. і використовувалася на місцевий архів. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться посеред села, недалеко дороги (по лівій стороні від неї), на горі, в оточенні дерев. Будівля тризрубна, одноверха. До вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці. Вони розривають піддашшя, яке оточує церкву. Над входом до неї дах прикрашають дві маківки на восьмибічних ліхтарях. Стіни церкви по останньому зовнішньому ремонті оббили пластиком.

Наву завершує оббитий бляхою світловий восьмерик, вкритий наметовим верхом, який вінчає маківка. На захід від церкви розташована дерев`яна триярусна стовпова дзвіниця, яка за конструкцією дуже нагадує дерев`яну дзвіницю церкви в сусідньому селі Зелений Гай (там вона двоярусна), тільки гарніших пропорцій. Її недавно закінчили ремонтувати.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

Вид на фрагмент іконостасу.  З "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор