Задубрівці
Церква Перенесення Мощів Св. Миколи 1949
Вперше церква Св. Миколи в селі відзначена в податковому реєстрі Руського воєводства 1579 року. Посвята Перенесенню мощів св. Миколи зафіксована в реєстрі церков Львівської єпархії 1708 року. У XVIII ст. в селі існувала дерев'яна церква, на місці якої у 1792 році звели нову, теж дерев'яну церкву. У 1880 році збудували наступну дерев'яну церкву, в якій встановили новий іконостас, а у 1898 році звели нову дзвіницю. У 1904 році церкву покрили бляхою. Частково згоріла від удару блискавки у 1920-х роках. Людям вдалося врятувати іконостас та ікони. Щойно по другій світовій війні, протягом 1946-1949 рр., громада звела дерев'яну церкву-каплицю. Під вівтар, який орієнтований до північного сходу, прилаштували колишню вірменську муровану богослужебну каплицю, збудовану коло 1870 року.

Інформацію про церкву надіслав священик о. Павло Захарук:

"Перша згадка про храм в с. Задубрівці датується 1469 роком разом із згадкою про село. У 1626 р. церква пішла під зелю, те місце де був перший храм називається Завалена. Інша церква, котра згоріла, побудована 1880 року. До 1921 року її немає, а на її місці стоїть нова цегляна побудована в 1996 році, від того часу вона діюча. Те дерев'яне тимчасово-пристосоване приміщення будоване 1946-1949 рр. мурована частина не є вівтарною, а є самостійним приміщення богослужбової вірменської каплиці побудована 1729 р."

Стара церква-каплиця стоїть в південній частині села, відразу за вівтарем нового храму. Це дуже довга і низька будівля, вівтар якої орієнтований до північного сходу. Єдина прибудова - ганок який прилягає до бабинця по осі церкви. Всі зовнішні стіни шальовані вертикально дошками і лиштвами. Є бічний вхід зі сходу до нави. Середхрестя нави вінчає ліхтар з маківкою. Під дзвіницю зробили дерев'яний каркас, на якому висять два дзвони.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Снятинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор