Вишнів
Церква Чуда Св. Арх. Михайла 1804
Вперше про існування церкви в селі згадується у податкових реєстрах 1578 р. Невідомо коли вона була збудована і як довго стояла. В акті візитації 1740 р. згадана деревяна церква крита гонтами. Ця ж церква описана і в акті візитації о. Миколи Шадурського 1762 р. Як видно з нього, збудована вона була давно, бо ніхто не міг пригадати ні дати будови, ні хто її поблагословив. Ця церква простояла до 1804 р.

У цьому році за пароха о. Василя Медвецького зведено поряд нову тридільну однобанну будівлю. В 1878 р. церкву розбудували, додавши два бічні рамена, що перетворило її на хрещату. У 1867 р. великий вівтар розписав маляр Симеон Глинський. 8 травня 1887 р. церкву освячено після завершення обнови. Тоді встановлено новий іконостас. Різьбярські і малярські роботи виконав Лев Витковський з с. Данильче. Йому допомагав Іван Варницький.

Церква зачинена у 1961-1988 рр. Вище від церкви, на схід від неї, у 1999 р. почали будівництво нової мурованої церкви (у 2007 р. її освятили, з того часу стара церква не діюча - моє доповнення). Церква в користуванні громади УГКЦ.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Храми Рогатинщини". Львів-2004. - 248 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рогатинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Фасади церкви та її план у 2003 р.   Фото з www.info-library.com.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор