Тумир
Церква Св. Параскеви 1878
Існуюча церква походить з 1876 р. Освячена в 1878 р. коли священиком був о. Григорій Глівінський. Церква була парафіяльною. Нею користується громада УАПЦ.

Церква знаходиться посеред села, на схилі пагорба, біля цвинтара. Це - хрещата в плані одноверха будівля, яка складається з рівношироких квадратових в плані зрубів бабинця, нави з прямокутними бічними раменами і вівтаря з прибудованою при північній стіні ризницею. Крім входу до бабинця з заходу існує бічний вхід з півдня до нави. Піддашшя, яке опоясує церкву, опирається на випусти вінців зрубів. Під опасанням стіни шальовані вертикально дошками, над опасанням - оббили пластиком.

Середхрестя нави на четверику завершує світловий восьмерик, вкритий невеликою банею з ліхтарем і маківкою на вершині. Також маківки прикрашають гребені двосхилих причілкових дахів бабинця, бічних рамен і вівтаря. Квадратова в плані двоярусна (другий ярус восьмибічний) дзвіниця, вкрита банею з ліхтарем і маківкою розташована з південної сторони від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор