Волосянка
Церква Прсв. Євхаристії 1804
Церква на карті.  Фото 2. 08. 2007
У центрі Волосянки збудували нову велику дерев`яну церкву, а стара церква з 1804 року, сьогодні - пам'ятка архітектури національного значення, яка розташована вище неї, на цвинтарі, практично не використовується (тут відправляють богослужіння тільки на великі свята). До другої світової війни її покровителями були брати барони Гредлі зі Сколього.

Відомо, що до Другої світової війни у Волосянці жив, творив, правив на парафії видатний отець Михайло Ревакович з давнього роду Реваковичів. Він був відомою фігурою в мисливських кругах Австро-Угорщини, а пізніше Польщі, мав ряд дипломів та пам"ятних медалів за великі трофеї з виставок Європи.

Церква триверха тризрубна з невеликими прибудованими крилосами до нави. Бані завершені глухими ліхтарями з маківками цибулеподібної форми. Стіни мають невеликі віконечка, під якими по периметру влаштоване піддашшя. Зі східної сторони його підтримують стовпи. Навпроти головного входу стоїть широка, приземиста дзвіниця. Біля церкви розташований старий цвинтар, який заріс бур`янами.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд у 1930-х роках.  Фото з www.1ua.com.ua, Ігор Чудійович
Вид і план у 1980-х рр. Фото з "Памятники градостроительства и архитектуры Украинской ССР"
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор