Вовчківці
Церква Успіння Пр. Богородиці 1860
Про церкву в цьому селі найдавніша згадка походить ще з другої половини XVI ст. В кінці XVII ст. збудували нову церкву, а в середині XVIII ст. у Вовчківцях була зведена ще одна дерев'яна церква. Приблизно через сто років вона згоріла, тому богослужіння відбувалися у старішій філіяльній церкві. Сучасна дерев'яна церква під титулом Успіння постала у 1860 році.

Вже через три роки мешканці села збудували нову церкву Вознесення, яка була зруйнована після Другої світової війни. Церква Успіння збереглася до наших днів (від зруйнованої церкви Вознесіння залишилася тільки дерев'яна дзвіниця). Сьогодні церква в користуванні православних, входить до переліку пам'яток архітектури місцевого значення.

Розташована посеред села, з півдня від центральної вулиці, біля забудови. Звичайна хрещата в плані одноверха гуцульського типу з прибудованим присінком до бабинця і двома ризницями при стінах вівтаря. Має бічний вхід з півдня до нави. Стіни над опасанням і восьмерика давно оббиті бляхою. Дерев"яна дзвіниця з 1893 року стоїть з південного сходу від церкви. На прицерковній території відновлений надгробний пам'ятник, поставлений доктору медицини і мешканцю села Францішку Ейхгорну (+1863).

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Снятинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас церкви.   Фото: середина 2014 року з www.cerkva-snt.at.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор