Гринівка
Церква Вознесіння Христового 1860
Церква на карті.   Фото 22. 06. 2014, Ігор Пунда.
Церква в Гринівці вперше згадана в документах в середині XVIII ст. Трохи більше аніж через сто років, у 1860 році, збудували нову церкву з дерева, яка стоїть сьогодні. Була дочірньою (філіяльною) до матірної (парафіяльної) церкви сусіднього села Лесівка. 150-ліття церкви святкували у 2010 році. Зовнішній ремонт проводили у 2014 році. Церква в користуванні громади УГКЦ. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Стоїть в західній частині Гринівки, 80 м. на північ від головної дороги, зі сходу від забудови, на ділянці з невеликим ухилом. Вівтарем орієнтована до північного сходу. При вівтарі є прибудовані дві маленькі ризниці. По осі церкви до бабинця добудований невеликий присінок. Стіни над опасанням церкви ошалювали дерев'яною вагонкою, замінили покриття верху і дахів, вікна вже металопластикові. Зі сходу від церкви збереглася відремонтована дерев'яна триярусна дзвіниця.

На сільському цвинтарі мали б зберегтися дерев’яні(?) богослужебна каплиця Св. Івана Богослова та дзвіниця, зведені 1897 року. Цікаво, що на місці каплиці ще у 1783 році була позначена сільська церква.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Богородчанський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор