Вікторів
Церква Св. Миколи 1883
До другої світової війни в селі Вікторів існували дві деревяні церкви: горішня парафіяльна церква Собору Пр. Богородиці 1839 р. (зруйнована в 1965 р., відбудована в 1994 р. на тому ж місці як церква Покрова Пр. Богородиці (УГКЦ) і долішня філіальна церква Св. Миколи з 1883 р. Вона збереглася на горі північної околиці села, на місці, де колись був розташований Миколаївський монастир. В 2013 р. святкували 130-ліття церкви. Її використовує громада УАПЦ.

Розташована посеред цвинтара на пологому схилі. Тризрубна одноверха будівля, в якої квадратова в плані нава незначно ширша від квадратових бабинця і вівтаря. При бабинці немає присінку, а до вівтаря зі сходу прибудована рівноширока захристія. До церкви ведуть два входи - від заходу до бабинця і з півдня до нави. Будівлю оточує широке піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів. Під опасанням стіни шальовані вертикально дошками і лиштвами, над опасанням по останньому ремонті оббили пластиком.

Наву завершує четверик з одним заломом, на який посаджений світловий восьмерик, вкритий шоломовим верхом з ліхтарем і маківкою на вершині. Маленькі грушасті маківки вінчають гребені трисхилого даху бабинця і двосхилого причілкового вівтаря. В інтер'єрі церкви розписи виконав Корнило Устиянович. На південний захід від церкви, біля старого дуба, збереглася деревяна квадратова в плані двоярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом. На південний схід від храму громада збудувала нову муровану високу триярусну дзвіницю.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви у 2001 р. Фото www.info-library.com.ua.
Вид на іконостас.  Скріншот з відео 2013 року, джерело - www.trkrai.com
Вид на хори.  Скріншот з відео 2013 року, джерело - www.trkrai.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор