Манява
Церква Покрови Пр. Богородиці 1819
Місцева церква існувала вже у XVII ст. На карті 1783 року тодішня церква позначена дещо на південь від сучасної. Збережена сьогодні дерев’яна церква постала у 1819 році. Збереглася до наших часів з незначними змінами. Не відомо чи була чинною в радянський період. Сьогодні церква в користуванні православної громади і належить до пам'яток архітектури місцевого значення.

Церква стоїть в центрі села, при головній дорозі. Її вівтар орієнтований до південного сходу. При вітарі прибудовані ризниці, а нава трохи ширша від бабинця. Стіни над опасанням оббили пластиком при останньому зовнішньому ремонті. Під опасанням стіни все ще ошальовані дошками і лиштвами. Бічний вхід до церкви з заходу до нави.

Також з заходу від церкви збереглася дерев'яна триярусна дзвіниця, ймовірно, зведена одночасно з церквою. Біля церкви похована Александра з Королів Левицька (1861-1898), дружина о. Тадея Левицького, який з 1887 по 1913 роки був священиком в Маняві.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Богородчанський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид на іконостас.  Фото ? року з www.pravoslavie.if.ua