Справді, на північній околиці села, на схилі біля цвинтаря видно дерев'яну церкву, пам'ятку архітектури національного значення. Відразу хочу сказати, що у 2008 році вигляд дерев`яної церкви мене розчарував, адже її не використовують.

Головна вісь церкви орієнтована із заходу вівтарем на схід, майже паралельно до напряму схилу. В даному випадку вівтарна частина немов присипана землею, а бабинець навпаки - піднятий на кам`яний фундамент.

Тризрубна церква, зведена у 1724 році, має одну прибудову - присінок при стіні бабинця з півдня. Святиня оточена традиційним піддашшям, яке в декількох місцях підтримують дерев`яні стовпи. Стіни нижнього ярусу складаються з оригінальних брусів зрубу.

Матеріали покриття решти зовнішніх поверхонь церкви, очевидно, в той час підбирали за їх наявністю в момент ремонту - тут була бляха (стара і нова), дерев`яний гонт, шифер з асбестоцементу, руберойд (або багатошаровий картон, який був на південній стіні) і навіть такий рідкісний матеріал (його я колись бачив тільки на дерев`яній церкві у Моршині), як гумовий шифер, яким була оббита частина стін церкви з півночі та повністю покрита дзвіниця.

Якщо не рахувати маленьке віконечко під банею, церква зі сторони цвинтара нагадує фортецю - видно тільки стіни і дахи. Восьмерик нави завершений шоломовою банею з маківкою.

Зверніть увагу, як цікаво завершили баню - її поверхні трохи зміщені одна відносно другої. Під час реставрації церкви, яку розпочали в 2016 році, її практично всю розібрали і наново зібрали. Верх, дахи і піддашшя, а також стіни над опасанням оббили гонтами. Станом на 2018 рік триває робота в інтер'єрі церкви.

На південь від святині стоїть дерев`яна триярусна дзвіниця, накрита пірамідальним дахом. Дзвіниця має дерев`яну прибудову з дверима із заходу.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Лоні
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Собору Пр. Богородиці
1724
Фото 12. 09. 2018 р., Ігор Пунда.
Вигляд до реставрації.  Фото 9. 12. 2008
Церква на початку 1930-х рр. Фото з "Українські деревляні церкви", М. Драган
Фрагмент інтер'єру церкви під час реставрації.  Фото 12. 09. 2018 р., Ігор Пунда.