Лоні
Церква Собору Пр. Богородиці 1724
Церква на карті.  Фото 12. 09. 2018 р., Ігор Пунда.
Справді, на північній околиці села, на схилі біля цвинтара видно дерев'яну церкву, пам'ятку архітектури національного значення. Відразу хочу сказати, що у 2008 році вигляд дерев`яної церкви мене розчарував, адже її не використовують. Головна вісь церкви орієнтована із заходу вівтарем на схід, майже паралельно до напряму схилу. В даному випадку вівтарна частина немов присипана землею, а бабинець навпаки - піднятий на кам`яний фундамент.

Тризрубна церква, зведена у 1724 році, має одну прибудову - присінок при стіні бабинця з півдня. Святиня оточена традиційним піддашшям, яке в декількох місцях підтримують дерев`яні стовпи. Стіни нижнього ярусу складаються з оригінальних брусів зрубу. Матеріали покриття решти зовнішніх поверхонь церкви, очевидно, в той час підбирали за їх наявністю в момент ремонту - тут була бляха (стара і нова), дерев`яний гонт, шифер з асбестоцементу, руберойд (або багатошаровий картон, який був на південній стіні) і навіть такий рідкісний матеріал (його я колись бачив тільки на дерев`яній церкві у Моршині), як гумовий шифер, яким була оббита частина стін церкви з півночі та повністю покрита дзвіниця.

Якщо не рахувати маленьке віконечко під банею, церква зі сторони цвинтара нагадує фортецю - видно тільки стіни і дахи. Восьмерик нави завершений шоломовою банею з маківкою. Зверніть увагу, як цікаво завершили баню - її поверхні трохи зміщені одна відносно другої. Під час реставрації церкви, яку розпочали в 2016 році, її практично всю розібрали і наново зібрали. Верх, дахи і піддашшя, а також стіни над опасанням оббили гонтами. Станом на 2018 рік триває робота в інтер'єрі церкви.

На південь від святині стоїть дерев`яна триярусна дзвіниця, накрита пірамідальним дахом. Дзвіниця має дерев`яну прибудову з дверима із заходу.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Перемишлянський
район
___

Львівська
область
___

Церква на початку 1930-х рр. Фото з "Українські деревляні церкви", М. Драган
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вигляд до реставрації.  Фото 9. 12. 2008
Фрагмент інтер'єру церкви під час реставрації.  Фото 12. 09. 2018 р., Ігор Пунда.