Снятин
Церква Вознесіння Господнього 1838
В кінці ХІХ ст. в деревяній церкві Вознесіння зберігалися (а, можливо, і зберігаються) церковні метрики з 1775 р. Отже, щонайменше на поч. XVIII ст. у Снятині на місці існуючої сьогодні вже стояла деревяна церква. Теперішня зведена у 1838 р. (за іншими даними - у 1876 р.). Правда, є версія, що церкву збудували у 1784 р., а в 1874 р. її розширили.

Від 1877 до 1882 рр. сотрудником парохії Вознесіння був о. Теофіл Кобринський. На той час церква філіальна до мурованої церкви св. арх. Михайла у Снятині.  Новий іконостас встановлений у 1894 р. Церква з 1961 р. була зачиненою і щойно після ремонту в 2011 р., 19 вересня 2011 р. церкву заново освятили і почали проводити богослужіння.

Під час реставраційних робіт зроблено унікальний розпис церкви, який було реставровано в автентичному стилі українському барокко; встановлено новий іконостас; придбано новий престіл, семисвічник, жертовник… Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква у користуванні громади УПЦ КП.

Хрещата в плані одноверха, знаходиться за пів кілометра на південний схід від центру міста. Церква, стіни якої під опасанням з відкритих нефарбованих брусів зрубів, над опасанням оббита листовим залізом, яке фарбоване в колір іржі. Світловий восьмерик середхрестя нави завершує масивна баня, увінчана ліхтарем з маківкою. З південного сходу від церкви збереглася напівзруйнована деревяна двоярусна дзвіниця.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Снятинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Церква на збірній поштівці з 1938 року.   Джерело www.lvivcenter.org
Ще одна поштівка з 1920-х(?) років.   Джерело www.ikony-i-literarura. malarstwo-aukcje.org
Вид на іконостас.   Фото 9. 11. 2014 р. з www.pravoslavie.if.ua
Фото з 1918 року. Джерело не відоме. Наскільки виросла смерека між церквою і дзвіницею)
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор