Літовище
Церква Св. Юрія 1784
Церква на карті.   Фото 31.03.2011.
Про попередницю нинішньої церкви документально встановлено тільки те, що в 1735 р. вона отримала привілей від дідича Якова Людвіка Собєського. Дати побудови і обнови існуючої церкви зазначені на дощечці на причілку бабинця: "1784 р. 1989 р.". Є ще напис на хорах: "Сей храм Божій созданъ 1784 г.". Будівничими були майстри з Маркополя. До 1939 р. покровителем церкви був Іван Цєнський, землевласник з села Вікно, біля містечка Городенки. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована біля центру села, на північ від новозбудованого мурованого храму, оточена цвинтарем. Збудована зі соснових брусів на дубових підвалинах на мурованому фундаменті з каменю. Тризрубна одноверха будівля. Складається з квадратової в плані нави до якої зі сходу прилягає вужчий вівтар, а від заходу - вужчий бабинець з прибудованим рівношироким присінком. Церкву оточує піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів.

Стіни підопасання з відкритих брусів зрубу, надопасання - вертикально шальовані дошками і лиштвами. У стінах можна побачити чимало отворів від куль. Наву вінчає низький світловий восьмерик, вкритий шоломовою банею зі сліпим ліхтарем і маківкою. Дахи і баня покриті бляхою у 1987 р. (до того під бляхою було лише піддашшя, а решта була покрита гонтами). На південний захід від церкви збереглася дерев'яна двоярусна дзвіниця накрита наметовим дахом.

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор