В цьому великому селі, яке річка Черемош ділить на чернівецьку і франківську сторони, збереглося дві дерев'яних церкви на франківській стороні. Найраніше про місцеву церкву Св. Арх. Михайла згадано в другій половині XVII ст. В середині XVIII ст, на місці де стоїть нинішня церква, збудували наступну церкву з дерева.

Замість неї у 1818 році постала нова дерев'яна церква, яку в 1901 році замінила новіша святиня з дерева, яка збереглася сьогодні. Посвячена у 1902 році. Була парафіяльною. Давніше застрохована в товаристві "Дністер". Сьогодні в користуванні православної громади Розток.

Розташовується в східній частині франківської частини села, зі сходу від головної дороги, біля цвинтаря, на невисокому схилі. За конструкцією і кількістю верхів типова дерев'яна церква в цьому районі. Вівтарем орієнтована до південного сходу.

Має два прибудованих зашклених ганки - один при західній стіні бабинця, інший - з півдня до нави. Рівноширока захристія суміщена з вівтарною частиною. По останньому ремонті фундамент церкви захистили штучним каменем, дахи (крім піддашшя ) покрили металопрофілем, восьмерик і верх - металізованою бляхою. Невелика дерев'яна двоярусна дзвіниця збереглася з півночі від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.  

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Розтоки
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Св. Арх. Михайла
1901
Фото 19. 07. 2014, Ігор Пунда.