Ріпне
Церква Успіння Пр. Богородиці 1932
Відомо, що церква в селі Ріпне стояла вже в сімнадцятому столітті. Попередниця теперішньої дерев'яної церкви зведена в середині XVIII ст. Стояла на місці сучасної. У 1932 році замість давнішої збудували нову величаву дерев'яну церкву. Того ж року її освятили на Обрізання Господнього.

Була філіяльною парафіяльної церкви в селі Дуба. В радянський період церква зачинена. Після відновлення на початку 1990-х років переосвячена греко-католицькою громадою на Успіння Пр. Богородиці. Належить до пам'яток архітектури місцевого значення.

Церква стоїть на невисокому схилі в районі центру села, недалеко на захід від головної дороги. Можливо, саме тому її вівтар орієнтований від дороги, тобто на захід, а не на схід, як є традиційно. В кутах між п'ятибічними бічними раменами нави і вівтарем примостилися невеличкі ризниці. До бабинця прилягає рівноширокий присінок з надбудовою.

Всі верхи і дахи церкви перекриті новою бляхою. Над опасанням стіни зовні шальовані дерев'яною вагонкою. У вівтарі вікна замінили новими. Дерев"яна двоярусна дзвіниця простих форм (ймовірно, залишилася від попередньої церкви) стоїть з півдня від чинної святині.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рожнятівський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас. З "Сакральна Бойківщина. Історико-культурна спадщина. Ч. 1", В.Великочий
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор