Ржищів
Церква Зачаття Св. Анною Пр. Богородиці 1756
Церква на карті.   Фото 23. 12. 2015, з www.volyn.church.ua
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Перша церква в цьому селі мала б і снувати ще в княжі часи. Ймовірно, це була маленьких розмірів будівля, яка з часом стала затісною для більшої кількості мешканців Ржищева. Нова дерев'яна церква постала 1756 року (за іншими даними - будували до 1779 року). Кажуть, що частину добре збереженого начиння перенесли зі старої церкви. Новий храм був центром парафії.

Дзвони з дзвіниці примусово вилучила тодішня влада у 1910-х роках (нові виставили щойно в середині 1930-х років). У 1960 році совєтська влада закрила церкву. Планували перетворити її на склад. Громада переховувала ключі від храму аж до 1985 року, поки їх примусово не вилучили. Після відновлення церкву відкрили для богослужінь в 1989 році. Зовні ремонтована перед 2013 роком(?). Тепер в користуванні громади УПЦ МП. Пам'ятка архітектури національного значення.

Розташована з заходу від цвинтаря, біля забудови у східній частині Ржищева. Тризрубна, оточена піддашшям. З півночі до вівтаря прилягає маленька ризниця, з заходу до бабинця - рівноширокий присінок. Восьмерик нави вкритий банею, покриття якої замінили на блискучу бляху. Також замінили покриття піддашшя. Майже всі вікна в стінах церкви тепер пластикові. Дзвіниця дерев'яна, двоярусна, збереглася з заходу від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Горохівський
район
___

Волинська
область
___

Іконостас.  Фото 23. 12. 2015, з www.volyn.church.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор