Поділля
Церква Успіння Пр. Богородиці 1899
Церква з села Поділля походить з 1899 р. (за іншими даними - з 1889 р.). Дата будівництва церкви вказана на одному з наріжних каменів фундаменту будівлі: "ROK 1899". Була філіальною до парафіяльної церкви в с. Діброва. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована в центрі села, при дорозі. Тризрубна одноверха будівля в якій до квадратової в плані нави зі сходу прилягає вужчий вівтар з прибудованими ризницями, а з заходу - вужчий квадратовий бабинець. Над входом в західній стіні бабинця влаштований двосхилий дашок. Він розриває піддашшя, яке оточує церкву і опирається на випусти вінців зрубів. Під опасанням стіни зберегли з відкритого зрубу, над опасанням (також західна стіна підопасання бабинця) оббили пластиком. Бічний вхід знаходиться в південній стіні нави.

Наву завершує четверик з одним заломом, на який посаджений світловий восьмерик оббитий бляхою, вкритий наметовим верхом з ліхтарем і маківкою на вершині. Маківки вінчають гребені двосхилих причілкових дахів бабинця і вівтаря. На схід від церкви знаходиться надбрамна мурована двоярусна п'ятиаркова дзвіниця на п'ять дзвонів. Стара деревяна прямокутна в плані двоярусна дзвіниця вкрита чотирисхилим дахом збереглася на південний схід від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви у 1915 р. Фото з www.delcampe.net
Вигляд з іншої сторони.   Фото 1916 року з www.delcampe.net
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор