За переказами, перша передміська церква в Пістині була збудована під горою ще в 1600 році. Також Успенська церква згадана в катедратику Львівської єпархії 1680 року. Замість цієї церкви у 1750 році коштом громади зведена наступна дерев'яна церква, яку у 1868 році замінила нова, також церква з дерева.

Була філіяльною парафіяльної міської церкви Благовіщення Пр. Богородиці. В 1930-х роках церква покрита бляхою. В радянський період церкву перетворили на музей кераміки. Ремонтована на початку 1990-х років, а також після 2011 року. Пам'ятка архітектури національного значення в користуванні православної громади Пістиня.

Церкву можете знайти на південно західній околиці села, під лісистою горою, біля правого берега річки Пістинька, на цвинтарі. За формою і кількістю верхів церква подібна до Благовіщенської в цьому ж селі, тільки менша за розмірами.

Для збільшення площі церкви, при західній стіні бабинця прибудували великий зашклений ганок, а при південній стіні нави існує відкритий ганок. Після ремонту стіни над опасанням церкви замість бляхи оббили гонтами - не частий випадок. Біля церкви стоїть мурована стінного типу чотириаркова дзвіниця. На цвинтарі збереглися старі кам’яні хрести з XVIII ст.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Пістинь
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Успіння Пр. Богородиці
1868
Фото 17. 08. 2014, Ігор Пунда.