Княже
Церква Вознесіння Господнього 1845
Княжівська церква вже існувала в середині XVI ст. Попередня до теперішньої стояла недалеко неї, походила, ймовірно, з XVIII ст. Дерев'яна церква, яка збереглася сьогодні, зведена у 1845 році. Була парафіяльною. Тепер пам'ятка архітектури місцевого значення в користуванні громади УГКЦ (за іншими даними - у спільному користуванні греко-католицької і православної громад).

Церква розташована в західній (головній) частині села, біля перехрестя з центральною дорогою, на рівній просторій ділянці, яку оточує дерев'яна огорожа. Видовжена тризрубна одноверха святиня, в якій захристія вкрита спільним дахом з вівтарем, а до бабинця з заходу прибудований присінок. З півдня до нави є бічний вхід.

Під час останнього зовнішнього ремонту тільки стіни під опасанням не чіпали, все решту оновили: верх, дахи і піддашшя перекриті новою бляхою, стіни присінку, над опасанням і восьмерика оббили металопрофілем(?), вікна тепер пластикові. З заходу від церкви стоять дві дзвіниці: дерев'яна триярусна і нова - металевий каркас, на якому висить один дзвін.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Снятинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас церкви.   Фото: середина 2014 року з www.cerkva-snt.at.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор