Станиля
Церква Свв. Якима і Анни 1891
Церква на карті.   Фото 26.11.2009.
Вперше про місцеву церкву згадується в документах 1507 р. Існуюча дерев`яна будівля зведена на місці давнішої, теж дерев`яної з XVIII ст., розібраної у 1889 р. У 1962 - 1989 рр. церква була закрита, перетворена на музей.

Тризрубна одноверха будівля стоїть у східній частині Станилі, на схилі невеликої ділянки, біля житлової забудови. На всю довжину вівтаря з півночі та півдня прибудовані ризниці, причому північна, очевидно, старша, з дерева, інша, виглядає мурованою. До вівтаря і ризниці з північної сторони збудували з цегли котельню. Дана прибудова, з комина якої виходять високі металеві труби, сильно контрастує з дерев`яними стінами і силуетом святині.

По периметру будівля оточена піддашшям. До церкви ведуть три входи: від заходу до бабанця, з півдня і півночі до нави. Мабуть, північні двері встановили в наш час, бо над ними немає двосхилого дашка з піддашшя. Усі стіни вертикально шальовані дошками, вимагають пофарбування. Вікна, крім восьмерика нави і в котельні, замінили пластиковими. Надопасанням стіни у наві мають зрізані кути.

Наву завершує світловий восьмерик, накритий невеликою банею з ліхтарем. На південь від церкви є двоярусна дзвінниця, з вигляду мурована, восьмибічна у плані, накрита шатром. Гранітна таблиця на її стіні у пам`ять борцям ОУН-УПА, що загинули в 1945-1950 рр. на території с.Станиля від КГБ. Перед церквою, на постаменті, встановлена фігура Пр. Богородиці.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна