Нижнів
Церква Св. Арх. Михайла 1755 (на цвинтарі)
Вперше про церкву в тоді ще містечку Нижнів згадано в другій половині XVI ст. Збережена сьогодні дерев'яна церква збудована у 1755 році. Була парафіяльною. Розбудована в другій половині ХІХ ст. Зовні ремонтована, ймовірно, на початку 2010-х років. Належить до пам'яток архітектури місцевого значення. Церквою користується громада УГКЦ.

Церкву побачите біля центру села, на північно західному краю великого цвинтаря. Невисока, але доволі довга хрещата в плані споруда, силует якої підкреслюють п'ять верхів. Північне рамено виразно довше, аніж південне. З півночі до бабинця прибудована ризниця, до якої прилягає зашклений ганок. Вікна у стінах церкви замінили пластиковими, стіни надопасання ошалювали дерев'яною вагонкою, а стіни восьмериків верхів оббили металопрофілем.

Також замінили новими всі п'ять хрестів на маківках верхів. З північного сходу близько до церкви стоїть масивна дерев'яна дзвіниця, зовні відремонтована. Біля церкви є поховання, де спочиває о. Володимир Скоробагатий (1867-1930), парох Нижнева.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Тлумацький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Фрагмент інтер'єру церкви.  Фото 26. 07. 2011 з www.diocese.ko.if.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор