Згідно історичних даних, існуюча церква зведена коштом парафіян у 1775 році на місці попередньої старої церкви і посвячена під титулом Пресвятої Трійці. Біля церкви збудована з дерева дзвіниця. Коштом парафіян ремонтована у 1877 році. Була парафіяльною (до неї належала філіяльна церква в с. М'ятин).

Під час Другої світової війни селяни змогли зняти дзвони і таємно закопати їх, щоб не дісталися німецьким загарбникам (дзвони до сьогодні не знайшли). З 1990 року церква в користуванні громади УПЦ КП. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Невелика і досить симпатична дерев'яна церковця стоїть у східній частині Посягви, біля перехрестя доріг, на підвищенні, біля забудови. Тризрубна святиня має два верхи (ймовірно, верх над вівтарем є пізнішою надбудовою). Два присінки з входами до церкви прибудовані відповідно з заходу до бабинця і з півдня до нави.

Стіни церкви зовні шальовані вертикально дошками і лиштвами. Вікна у вівтарі дещо більших розмірів, аніж у наві та бабинці. Верх нави увінчаний великим ліхтарем з маківкою. На захід від церкви збереглася дерев'яна дзвіниця на два яруси.

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Посягва
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Прсв. Трійці
1775
Фото 26. 09. 2015, Сергій Трохимець.
Церква і дзвіниця. Фото 26. 09. 2015, Сергій Трохимець.