Грабів
Церква Св. Юрія (Георгія) 1755
Церква на карті.   Фото 3.09.2015, Сергій Трохимець.
Дерев'яна церква під титулом святого Георгія Побідоносця збудована пожертвами парафіян у 1755 році, сьогодні належить громаді УПЦ КП (згідно напису на пам'ятній таблиці біля входу до церкви). У 1869 і 1870 роках ремонтована, покрита бляхою і фарбована зовні, а в 1874 році - мальована всередині. При церкві дерев'яна дзвіниця ремонтована у 1876 році. Сьогодні церква - пам'ятка архітектури (охоронний номер 1517), у використанні громади УПЦ КП.

Грабівська церква розташована на північно східній околиці села, посеред цвинтаря. Тризрубна триверха святиня, поставлена на кам'яному фундаменті. Приобидвох стінах гранчастого вівтаря прибудовані захристії, до західної стіни бабинця - рівноширока вежа-дзвіниця - типовий прийом "єпархіяльного стилю".

Дахи церкви перекриті новою бляхою, а верхи - булатом "золотого" кольору. Деякі вікна замінили пластиковими. Цікавим може бути той факт, що верх над навою вкритий банею на восьмерику, а верхи над вівтарем і бабинцем - пірамідальними верхами на четвериках.

На прицерковній території збереглися два надгробні пам'ятники. Один з початку ХХ ст. (напис важко прочитати), інший з написом: "Священик с. Грабова Совицкий Василий Васильевич  1813(?) - 1895".

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
З північного сходу.  Фото 3.09.2015, Сергій Трохимець.
Рівненський
район
___

Рівненська
область
___

© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................