Нараївка
Церква Різдва Пр. Богородиці 1925
Церкву збудували в 1925 р. (за іншими даними - в 1921 р.) майстри О. Кобель і Родув'як замість попередньої деревяної церкви, яку знищили під час першої світової війни. Була філіяльною до парафіяльної церкви в Скоморохах Нових. Сучасний вигляд отримала після ремонту 2013-2014 рр. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Будівля знаходиться в західній частині села, біля роздоріжжя, на штучній терасі схилу. Хрещата в плані, одноверха. До квадратової в плані нави з півночі і півдня прилягають прямокутні бічні рамена, зі сходу гранчастої форми вівтар з прибудованою при північній стіні ризницею, а з заходу - квадратовий бабинець. Над воходом до нього влаштований двосхилий дашок, який розриває піддашшя, яке опоясує церкву. Під опасанням стіни з відкритих брусів зрубу, над опасанням - шальовані вертикально дошками.

Середхрестя нави завершує оббитий бляхою світловий восьмерик (вікна розташовані у два яруси), вкритий невосокою банею з ліхтарем і маківкою. Бабинець і бічні рамена вкриті двосхилими причілковими дахами, а вівтар - п'ятисхилим. На південний захід від церкви розташовані дві дзвіниці: старша, деревяна, низька, прямокутна в плані, двоярусна, вкрита чотирисхилим дахом і нова з 2012 р., цегляна, двоярусна (на першому ярусі влаштована каплиця Успіння Пр. Богородиці, на другому - дзвіниця), вкрита ломаним восьмибічним дахом з ліхтарем і маківкою.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви та її план у 2001 р. Фото www.info-library.com.ua.
Церква на карті. Вигляд церкви після ремонту 2013-2014 рр. Скріншот, студія "Апостол", 2014 р.
Вид на іконостас з хорів. Скріншот з відео, студія "Апостол", 2014 р.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор