Суходіл
Церква Собору Пр. Богородиці 1837
Відомо, церква в селі Суходіл стояла вже в другій половині сімнадцятого століття. Замість неї на початку XVIII ст. збудували наступну дерев'яну церкву, яка на карті 1783 року позначена там же, де й сьогоднішня. Нова дерев'яна парафіяльна церква постала у 1837 році. Ремонтована у другій половині ХІХ ст. Після останнього зовнішнього ремонту громадою УГКЦ(?) пам'ятка архітектури місцевого значення виглядає як недавно збудована.

Суходільська дерев'яна церква розташовується в південній частині села, з півдня від цвинтаря, недалеко від іншої церкви і школи, при дорозі. Видовжена приземиста одноверха святиня, вівтар якої орієнтували до північного сходу. Під спільним дахом вівтаря також є рівноширока захристія. До бабинця (має входи з заходу і півдня) від заходу прибудували рівноширокий вузький присінок.

Всі стіни церкви під пластиком, баня і маківки покриті металізованою бляхою. Зі сходу від церкви збереглася дерев'яна дзвіниця: зовні не ремонтована, має два яруси, на другий ярус ведуть зовнішні сходи.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рожнятівський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас. З "Сакральна Бойківщина. Історико-культурна спадщина. Ч. 1", В.Великочий
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор