Володимирець
Церква Успіння Пр. Богородиці 1894
Церква на карті.   Фото 2011 року, Галина Гайсенюк з www.panoramio.com.
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Як свідчать історичні дані, у Володимирці здавна були дві церкви: Успення Пр. Богородиці і Св. Василя. Давня Василівська церква згоріла від попадання блискавки у 1875 році. Ще раніше, в середині 1798 року, також під час грози згоріла стара Успенська церква. Нову, також дерев'яну посвятили щойно у 1873 році. Церкву св. Василя не відбудовували.

Церква Успіння повністю знищена під час величезної пожежі у Володимирці в 1889 році. Цього ж року під богослужіння тимчасово переобладнали цвинтарну каплицю і посвятили на Святого Василя. Через п'ять років, у 1894 році, у Володимирці вже стояла новозведена дерев'яна церква, посвячена на Успіння. Цвинтарна каплиця св. Василя була знищена, ймовірно, під час Першої світової війни. Не відомо чи була чинною Успенська церква в совєтський період. У 2011 році тривав зовнішній ремонт церкви. Тепер в користуванні громади УПЦ МП.

Церкву побачите в серці Володимирця, біля районної державної адміністрації. Одна з типових, збудованих в єпархіяльному стилі дерев'яних церков, яка в плані утворює хрест, одноверха. До вівтаря має прибудовані ризниці, також є прибудова до північної стіни бічного рамена нави. Дерев'яна дзвіниця при західному фасаді і невеличкі вежі на кутах стін нави також вказують на типовий проект того часу. Ймовірно, зовні церкву повністю оновили.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Володимирецький
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор