Митулин
Церква Покрови Пр. Богородиці 1863
До ремонту.  Фото 23. 08. 2008
Церква збудована з соснових брусів у 1863 році (за іншими даними у 1848 році). У 1893 році був розписаний інтер`єр, того ж року до північної стіни вівтаря прибудували ризницю (згідно дати "1893" на фронтоні ризниці). Пам'ятка архітектури національного значення. Церква у користуванні громади(?).

Розташована на пологому схилі в оточенні дерев у східній частині Митулина. Тризрубна одноверха будівля. Складається з прямокутних в плані бабинця і вівтаря, між якими розташована ширша квадратова нава. До вівтаря з півночі прилягає ризниця. Церква оточена піддашшям, оперте на фігурні випусти зрубів. Стіни підопасання були вертикально шальовані дошками, надопасання - були оббиті фарбованою бляхою. Сьогодні стіни церкви (крім ризниці) оббиті гонтами. Низький восьмерик нави вкритий шоломовою банею з ліхтарем і маківкою. На захід від церкви розташована дерев`яна двоярусна квадратова дзвіниця, накрита пірамідальним дахом.

Відомий реставратор ікон Петро Скоп у статті "Творчість Івана Рутковича у світлі нових досліджень" пише, що довгий час на зовнішній стіні дзвіниці була прибита ікона Богородиця Одигітрія, яка є останнім підписаним твором відомого маляра Івана Рутковича. Про авторство цієї ікони свідчить напис на звороті, зроблений чорною фарбою: “Образ пречистої Богородиці справив священик ієрей отець Максим Сидорович призвітер митуленський зі сином своїм Тимофійом для цього ж храму Покрови Пресвятої Богородиці спасіння ради. В році 1700 серпня дня [...]тонадцятого. Іван Руткович Маляр Жовківський”.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на поч.1980-х рр.Фото з"Памятники градостраительства и архитектуры УкраинскойССР"
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

Церква на карті.  Вигляд після останнього ремонту. Фото з www.ugcc.lviv.ua, дата невідома
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор