Лолин
Церква Св. Миколи 1892
Теперішня церква освячена в 1892 році (про це сповіщає таблиця з датою над входом до церкви) за парохування о. Йосипа Охримовича. Попередню стару деревяну церкву розібрали, а залишки дерева спалили. На місці де стояв вівтар старої церкви поставили ялиновий хрест, який був зруйнований за радянської влади і відновлений за незалежності України. Деревяну дзвіницю, яка стояла біля старої церкви, громада продала до с. Нягрин. Перша канонічна візитація існуючої церкви відбулася в 1908 році. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УАПЦ.

Знаходиться посеред села, з півночі від дороги, на схилі. Чомусь вівтарем орієнтована до півночі. Церква хрещата в плані одноверха. Бічні рамена нави мають гранчасту форму, як і вівтар, до якого прибудовані ризниці. По осі з півдня до бабинця прилягає вужчий присінок. Будівлю оточує піддашшя. Під опасанням стіни залишили з відкритих брусів зрубу, над опасанням по останньому ремонті суцільно ошалювали пластиковою вагонкою.

Ліхтар з маківкою вінчає баню, посаджену на світловий восьмерик середхрестя нави. Такої ж форми ліхтарі з маківками влаштовані на гребенях дахів бічних рамен, бабинця і вівтаря. З півдня від церкви стоїть деревяна квадратова в плані триярусна дзвіниця, вкрита восьмибічним дахом. Стіни другого і третього ярусу по периметру мають арочні голосникові отвори.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор