Дністрівка
Церква Покрови Пр. Богородиці 1884
Церква на карті.   Фото 27. 05. 2018, Ігор Пунда.
Про першу невеличку дерев'яну церкву в селі Рестео (історична назва села, яке з 1948 р. перейменували на Дністрівку) згадують в 1757 році. Саме тоді її збудували коштом княгині Марії Гіки. У 1883 році ця церква згоріла. На її місці спільним коштом відставного генерал-губернатора Лішина (його маєток був в центрі села) і прихожан, у 1884 році збудували нову дерев'яну церкву. Проект церкви створив сам Лішин (саме тому церква вирізняється серед інших збережених в районі). На основі ліхтаря над навою сьогодні видно на блясі дату "1994" - ймовірно, рік ремонту святині.

Стоїть на схилі огородженої кам'яним муром території, в північно-західній частині села. Церква тридільна, безверха, на кам'яному фундаменті. Відразу запам'ятовується великою, наближеною в плані до квадрата навою, в якій вікна різної форми ще й розміщені в два яруси (плюс декоровані на обидвох стінах нави).

До основної конструкції церкви є типові прибудови: дві маленькі ризниці при вівтарі, а ще також маленький присінок при бабинці. Зовнішні стіни церкви ошальовані дошками і лиштвами. Біля церкви є дві дзвіниці: велика триярусна мурована, зведена в 1894 році, а також простої конструкції сучасна дзвіниця, на якій висять чотири дзвони. В кам'яному мурі вставлений давній з каменю хрест, на якому є написи.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кельменецький
район
___

Чернівецька
область
___

З такого ракурсу.  Фото 27. 05. 2018, Ігор Пунда.
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................