Белеїв
Церква Св. Василя Великого 1864
Зведена у 1864 р., замість попередньої деревяної церкви св. Василя з 1759 року. В кінці ХІХ ст. була дочірньою до матірної церкви у Великій Тур'ї. Сьогодні постійно не діюча - регулярні богослужіння проводяться у новій мурованій церкві в центрі села. Стара церква - пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Тризрубна одноверха будівля знаходиться на терасі схилу східної околиці села, на північ від нового цвинтара. Має традиційну конструкцію - по центрі квадратова в плані нава, зі сходу до неї прилягає гранчастої форми вівтар, до якого з півночі прибудована прямокутна ризниця, а з заходу - вужчий прямокутний бабинець з великим ганком на осі. Над входом до церкви є велике зображення, очевидно, св. Василія. Стіни церкви, крім прибудов, оточені піддашшям. Стіни під опасанням, а також ризниці і ганку оббиті, ймовірно, фарбованим прескартоном, стіни над опасанням - шальовані вертикально дошками і лиштвами.

Наву завершує низький восьмерик з одним заломом, стіни якого оббиті бляхою, вкритий низьким наметовим верхом, який вінчають ліхтар з маківкою. Маленькі грушасті маківки посаджені на краях гребенів дахів бабинця і вівтаря. На південь від церкви розташована деревяна двоярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним верхом. На старому цвинтарі, який існує біля церкви, збереглося старе дерев'яне частково понищене розп'яття на хресті.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор