Медвежа
Церква Св. Миколи 1872
Церква на карті.   Фото 8.12.2009.
Парафія існувала в Медвежій у 1565-1566 рр. Перша відома з архівних джерел церква була збудована у 1650 р. і отримала привілей від польського короля Яна Казимира у 1656 р. У 1831 р. збудована нова безверха церква з вежею-дзвінницею над входом. Існуюча дерев`яна святиня зведена у 1872 р., реставрована в 1930 р., зачинена з 1952 по 1972 рік.

При в`їзді до Медвежої зі сторони Лішні, побачите місцевий храм по правій стороні, недалеко дороги, на схилі біля цвинтара. Декілька днів тому (19 грудня) в селі святкували храмовий празник - до нього, як розумію, планували закінчити зовнішній ремонт церкви - покрити захисним розчином дерев`яну вагонку. Церква середніх розмірів, тризрубна, одноверха, виблискує на сонці новенькою металізованою бляхою, якою покрили баню та ліхтар з маківкою. Вівтар церкви гранчастої форми, з двох сторін має прибудовані ризниці. Стіни вівтаря підопасанням, а також північної ризниці (частково) складаються з відкритих брусів зрубу - єдине, що залишилося від оригінального вигляду святині. Хто його знає чи не захочуть парафіяни також їх покрити дерев`яною вагонкою?

Будівля оточена піддашшям. Стіни під ним вертикально шальовані дошками (південна ризниця - дошками з лиштвами), над піддашшям повністю оббиті дерев`яною вагонкою. Головний вхід у бабинець, є ще бічні двері у північній стіні нави. Згідно з фото від 1992 року, перед головним входом піддашшя опиралося на чотири стовпи, сьогодні їх нема. Більшість вікон невеликі, півкруглої форми. Світловий восьмерик нави накритий шоломовою банею з ліхтарем і маківкою, гребені дахів бабинця та вівтаря вінчають ліхтарі з маківками. На північ від церкви стоїть дерев`яна двоярусна дзвінниця з підсябиттям на верхньому ярусі, накрита ломаним дахом пірамідальної форми.

На захід від неї, біля огорожі, збереглася маленька дерев`яна каплиця. Коли обходив церкву, на схід від вівтаря звернув увагу на декілька окремих могил. Підійшов. На одній з них вирубаний напис: "Бл. п. о. МИЗЬ Йосиф 30 літ парох Медвежі *1875 - +1950. МИЗЬ Казимира з Хрушевських *1879 - +1955. В. п.". Під написом лежить металева таблиця: "Тут спочиває бл. п. о. МИЗЬ ЙОСИФ від 1920 - 1950 р. парох Медвежі упокоївся в 75 р. життя і 48 р. священства. В. й. п.".

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

Вид на іконостас. Фото 2014 р., Андрій Маліцький, Інститут Геодезії, НУЛП.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна