Вишнів
Церква Св. Кузьми і Дем'яна 1860
Церква на карті.   Фото 2016 р., з www.lyuboml.rayon.in.ua
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Уперше про парафію в цьому селі відзначено в 1510 році. Наступна в історії Вишнева церква постала 1665 року. За 300 метрів на північний захід від старої, у 1860 році збудували нову, також дерев'яну церкву, хоч згідно плану тодішніх державних урядовців, це мало статися на п'ять років пізніше.

Церква частково пошкоджена під час Другої світової війни, по її закінченні відновлена. Під час совєтської влади церкву намагалися закрити і перетворити на склад, проте громада цього не дозволила. У 2015 році святкували 150-ліття храму (з 1865 року). Пам'ятка архітектури місцевого значення. В користуванні громади УПЦ московського патріархату.

Вишнівська церква стоїть в центрі села, напроти школи, при головній дорозі. В основі планування святині - велика, наближена до квадрату в плані нава, до якої зі сходу прилягає маленький, гранчастої форми вівтар, а з заходу - невеликий бабинець з прибудованим присінком. Кути, стіни, а також обрамлення вікон декоровані. Частину вікон в стінах церкви замінені пластиковими. Ймовірно, у 2016 році маківку і дахи церкви покрили блискучою бляхою.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Любомльський
район
___

Волинська
область
___

Дзвіниця і церква.  Фото 4. 09. 2015, авт. Вячеслав Галєвський з www.uk.wikimedia.org
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор