Про Косівський монастир вперше згадано в першій половині XV ст. У 1744 році монастир ліквідований, а його церква стала парохіяльною. Нова дерев'яна церква постала у 1760 році. Замість неї майстер Іван Гарасим'юк з с. Бабина в 1912 році збудував наступну церкву з дерева, яка збереглася до сьогодні.

Була філіяльною парафіяльної церкви Прсв. Трійці в Косові. В середині 1930-х років розписана в інтер'єрі. Ремонтована наприкінці 1970-х років. Пам’ятна таблиця на стіні церкви: «Патріарх Володимир (Романюк) (1925-1995) у квітні 1990 року в храмі Різдва Івана Хрестителя міста Косова прийняв постриг в чернецтво з іменем Володимир».

Сьогодні церква, яка не належить до пам'яток архітектури, в користуванні православної громади. Церква стоїть в центральній частині міста, посеред цвинтаря. Велика триверха хрещата в плані споруда, в якій з півдня до нави і з заходу до бабинця прибудовані зашклені ганки, а до вівтаря з півночі і півдня - ризниці.

Кидаються у вічі великі арочної форми вікна, а також надбудова над південним ганком. Також деякою особливістю можна назвати те, що стіни над опасанням все ж шальовані вертикально дошками і лиштвами, а не оббиті бляхою. Нова мурована дзвіниця зведена у 2001 році на південь від церкви. Поблизу святині похований косівський декан, митрофорний протоієрей  о. Дмитро Близнюк.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Косів
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Різдва Св. Івана Хрестителя 1912
Фото 17. 08. 2014, Ігор Пунда.
1960-і роки. Святкуваня Пасхи. Фото з www.huculia.info.
1920-і роки. Загальний вид з півдня. Фото з www.huculia.info.
Іконостас церкви. Фото ? року з www.kolomija.com