Насташине
Церква Св. Арх. Михайла 1932
Церква на карті.   Фото 27.02.2013.
Деревяна церква в селі Насташине збудована в 1932 р. за проектом відомого архітекта Лева Левинського. Того ж року посвячена коли священиком був о. Дмитрій Процик. Покровителем церкви був Юліан граф Бельський. В 2000 р. за 20 м. на північ від деревяної церкви освятили мурований храм Св. Архистратига Михаїла. Стара церква - пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться на рівній ділянці в центрі села, при дорозі. Хрещата у плані одноверха будівля, особливість якої - головний вхід зі сходу. Підвалини церкви опираються на високий підмурівок. До квадратової у плані нави зі сходу прилягає прямокутний у плані зруб вівтаря, з заходу такий же зруб бабинця, а з півночі та півдня - прямокутні бічні рамена. Вівтар не має прибудованої ризниці - у південній стіні до нього ведуть двері. Будівлю оточує піддашшя на профільованих випустах вінців зрубів, яке над воходом до церкви розриває двосхилий дашок відкритого ганку.

Під опасанням стіни з відкритого зрубу, над опасанням - шальовані вертикально дошками і лиштвами. У східній стіні південного рамена існує запасний вихід. На четверику середхрестя нави влаштований світловий восьмерик, вкритий банею, яку вінчає сліпий ліхтар з маківкою. Аналогічні маківки на ліхтарях поставлені на гребенях двосхилих причілкових дахів бабинця, бічних рамен і вівтаря. Деревяна двоярусна квадратова у плані дзвіниця на три дзвони, вкрита на чотирисхилому даху банею з ліхтарем і маківкою.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церкви та її план у 2001 р. Фото www.info-library.com.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор