Сойми
Церква Св. Василя 1934
Церква на карті.   Фото 28. 08. 2015, Олександр Бендерський.
На початку ХХ ст. в Соймах було дві церкви з дерева: одна з 1922 року, знищена в 1960 році, друга, під титулом святого Василя, постала у 1934 році, збережена до нашого часу. Не відомо чи була чинною в радянський період (ймовірно, зачинена). Тепер церква в користуванні православної громади.

Розташована в південній частині села, з півночі від головної дороги і мосту через річку, біля корпусів санаторію "Джерела Міжгір'я". Невеличка тризрубна церковця, в якій нава незначно ширша за вівтар і бабинець. До бабинця по осі церкви прибудований рівноширокий зашклений ганок, а навколо стін другого ярусу влаштована галерея.

Церкву опоясує невелике піддашшя. Під час останнього ремонту її зовнішні стіни оббили пластиковою вагонкою. Над бабинцем є низька квадратова в плані вежа-дзвіниця з голосниками по периметру, вкрита восьмибічним дахом, який завершує шпиль.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Міжгірський
район
___

Закарпатська
область
___

Вид з південного сходу.  Фото 28. 08. 2015, Олександр Бендерський.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор