Топорівці
Церква Успіння Пр. Богородиці 1912
Про місцеву церкву є згадки в документі з 1680 року. На початку XVIII ст. в селі стояла церква. На початку XIX ст. збудували нову дерев'яну церкву, яку вже в середині того ж століття замінила інша, новіша церква, також з дерева. Довго не простояла - згоріла у 1911 році. У 1912 році майстри збудували нову церкву, яка була посвячена того ж року під титулом Успіння. Сьогодні має статус пам'ятки архітектури місцевого значення (охорон. № 684-М).

Дерев'яна церква в Топорівцях розташована в самому серці цього великого села, біля головного роздоріжжя, недалеко на захід від цвинтаря, на пологому схилі. Вівтарем орієнтована до південного сходу. В плані утворює видовжений хрест за рахунок розбудованого бабинця. До нього по осі церкви прилаштували зашклений ганок (подібний є при південній стіні нави). З півночі до вівтаря прилягає ризниця. Під опасанням - відкритий зруб, над опасанням - карбована бляха.

Вікна замінили пластиковими, які подібні як в житлових будинках. Ліхтар з маківкою вінчають невелику баню покриту булатом, яка посаджена на світловий восьмерик середхрестя нави. З заходу від церкви збереглася приземиста дерев'яна триярусна дзвіниця, а з півдня збудували нову надбрамну стінового типу. З півдня від церкви стоїть пам'ятний хрест, встановлений у 1998 році в честь 600-річчя с. Топорівці і 100-річчя заснування церкви Пр. Богородиці.  

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городенківський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор