Комарів
Церква Вознесіння Господнього 1806
Деревяна церква в селі Комарів збудована в 1806 році (за іншими даними - 1860 р.). Присінок добудували в 1900 р. Відремонтована в середині в 1905 р. Отримала відпуст від св. апостольського престолу в Римі в дні Непорочного Зачаття Пр. Діви Марії. До 1939 р. була парафіяльною. Церква в користуванні громади УГКЦ. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Буквально біля північної стіни старої церкви збудували новий мурований храм.

Знаходиться в центрі села. Це - видовжена в плані прямокутна одноверха будівля. До квадратової в плані нави зі сходу прилягає вужчий квадратовий вівтар, а з заходу - рівноширокий, розбудований по осі церкви бабинець. Вівтар має три прибудови: зі сходу рівноширока захристія, а з півдня і півночі - невеликі ризниці. До церкви існує головний вхід з заходу до бибинця і бічний з півночі.

Будівлю оточує широке піддашшя, яке опирається на випусти вінців зрубів. Стіни церкви шальовані вертикально дошками і лиштвами. Наву завершує низький світловий восьмерик, вкритий наметовим верхом, який вінчає ліхтар з маківкою. Маківка грушастої форми прикрашає гребінь двосхилого причілкового даху бабинця. Деревяна дзвіниця відсутня. Вівтар у церкві був розібраний, щоб перенести іконостас до нового храму.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд церков і план старої церкви в 2001 р. Фото з www.info-library.com.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор