Оплітна
Церква Положення Пояса Пр. Богородиці 1900
Церква на карті.   Фото 25. 06. 2008.
Каплиця збудована у 1900 році на місці давнішої церкви. Після другої світової війни до 1990 року стояла закритою. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташовується на південній околиці села, на рівній ділянці, оточена деревами. Це - однонавова прямокутна в плані будівля з прибудованим від заходу маленьким присінком. До останнього зовнішнього ремонту стіни церкви були оббиті дерево-волоконними плитами, а дахи накриті листами шиферу. По ремонті стіни оббили пластиком, дахи перекрили цинкованою бляхою.

Нава вкрита двосхилим дахом, що над вівтарною частиною переходить у трисхилий. Середину гребеня даху нави вінчає ажуровий ліхтар з маківкою. На південний захід від каплиці знаходиться деревяна на один дзвін дзвіниця на двох стовпах, прикритих двосхилим дашком.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор