Почаєвичі
Церква Св. Арх. Михайла 1905
Церква на карті.   Фото 24.10.2009.
Відомо, що у 1409 р. в Почаєвичах існував монастир. Місцева парафіяльна церква вперше згадується у 1507 р. У 1843 р. на її місці звели нову дерев`яну будівлю. Існуючий храм збудований у 1905 р. З 1965 по 1989 р. стояв зачинений. У 1989 р., після відкриття, в інтер`єрі проведені внутрішні розписи. У 2005 р. урочисто святкували 100-ліття храму.

Церква стоїть в районі центру Почаєвич, на рівній ділянці з трьох сторін оточена деревами. Будівля хрестова у плані, одноверха. Орієнтована за правилами, хоча дорога є зі сходу від святині. До вівтаря гранчастої форми з півночі та півдня прибудовані ризниці. Будівля має широке піддашшя, оперте на фігурні випусти вінців зрубу. Над входом у бабинець піддашшя переходить у двосхилий дашок на дерев`яних стовпах.

Праворуч та ліворуч вхідних дверей, прикрашені вишитими рушниками, розташовані зображення Ісуса та Діви Марії. Існує додатковий вхід у південному крилі нави. Стіни підопасання складаються з горизонтальних брусів зрубу, надопасанням (до рівня даху) - вертикально шальовані дошками з лиштвами, а ось четверик та світловий восьмерик нави недавно оббили новими дошками.

Велику баню з ліхтарем і маківкою накрили популярною сьогодні лискучою бляхою золотого кольору, як і ліхтарі з маківками на гребенях дахів над вівтарем і бабинцем. Решту дахів покрили металізованою бляхою. На схід від церкви, біля огорожі, стоїть дерев`яна триярусна дзвінниця, з підсябиттям на третьому ярусі, накрита наметовим дахом. Тільки поверхні нижнього ярусу залишили оригінальними, решту - "закували" у метал.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна