Вперше місцева церква відзначена в документі другої половини XVII ст. Нова дерев'яна церква постала в селі в першій половині XVIII ст. Ймовірно, що вона згоріла коло 1783 року, бо не позначена на карті 1783 року. Наступна церква з дерева збудована у 1784 році.

Замість неї у 1868 році збудована і освячена нова дерев'яна церква, відновлена в середині 1910-х років. Була парафіяльною. Перед 1991 роком переосвячена з Св. арх. Михайла на Покрови Пр. Богородиці. Сьогодні в користуванні Української Православної Церкви (Автокефальної або Київського Патріархату).

Церква стоїть на південний захід від центральної частини цього розлогого села, на терасі схилу, біля цвинтаря. Святиня чималих розмірів має три прибудови: захристія зі сходу вівтаря, один зашклений ганок з півдня при наві, другий - з заходу при бабинці. Стіни ганків, так, як і четверика з восьмериком оббили карбованою бляхою, вікна замінені пластиковими.

На стіні церкви є пам'ятна таблиця, яка свідчить, що в цьому селі у 1925 році народився майбутній патріарх Київський і всієї Руси-України Володимир (Романюк). З північного сходу від церкви збереглася широчезна дерев'яна двоярусна дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Химчин (Хімчин)
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Покрови Пр. Богородиці
1868
Фото 17. 08. 2014, Ігор Пунда.